Достапни линкови

Уште 30 дена за мисијата на ОН во Сирија


Советот за безбедност на Обединетите нации денеска едногласно за уште 30 дена и го продолжи мандатот на посматрачката мисија во Сирија. До гласањето дојде само неколку часови пред истекот на тримесечниот мандат на оваа мисија. Русија и Кина вчера ставија вето на резолуцијата со која се бараат поостри санкции против режимот на претседателот Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG