Достапни линкови

Бугарија: бомбашот во Бургас бил странец


Бомбашот самоубиец кој на аеродромот во Бургас убил петмина израелци, бил странец, соопштија денеска во Софија бугарските власти, прецизирајќи дека при нападот загинал и бугарскиот шофер на автобусот, како и напаѓачот. Во Израел денеска беа погребани жртвите, а премиерот Бенјамин Нетанјаху повтори дека зад овој терористички чин стоеле Хезболах и Иран.
XS
SM
MD
LG