Достапни линкови

Монти: кризата ја зафати цела Италија


Италијанскиот премиер Марио Монти
Италијанскиот премиер Марио Монти на денешната прес конференција во Милано изјави дека должничката криза се проширила во целата земја и оти официјален Рим мора да се обиде да не побара пакет финансиска помош. Во изминативе неколку недели трошоците на задолжувањето на Италија постојано растеа поради страхувањето дека владата нема да може да се справи со долговите.
XS
SM
MD
LG