Достапни линкови

Црна Гора: 9 месеци затвор за напад врз новинар


Оливера Лакиќ
Судот во Црна Гора денеска на девет месеци затвор го осуди човекот кој во март годинава ја нападна новинарката Оливера Лакиќ пред нејзиниот дом во Подгорица. Таа е автор на серија написи за таканаречената тутунска мафија во Црна Гора.
XS
SM
MD
LG