Достапни линкови

Уапсен осомничениот за нападот во Денвер


Киното во Денвер, Колорадо
Американската полиција соопшти дека денеска го привела 24 годишниот Џејмс Холмс под сомневање дека го извршил нападот во едно предградие на Денвер при што убил најмалку 12 луѓе, а пеесетина ранил. Полицијата прецизира дека Холмс, пукајќи влегол во една кино сала, каде што се прикажувало новото издание на филмот за Бетмен. Федералното истражно биро наведува дека не постојат индиции дека тој бил поврзан со некоја терористичка организација.
XS
SM
MD
LG