Достапни линкови

Обама е шокиран и натажен по убиствата во Колорадо


Американскиот претседател Барак Обама вели дека е шокиран и натажен по вестите за пукањето во Филмскиот Театар во Колорадо при што 14 луѓе загинаа, а 50 беа повредени.
Полицијата во Аурора, во близина на градот Денвер, соопшти дека во раните утрински часови вооружен напаѓач со гас-маска влегол во киното, пуштил, и отворил оган врз луѓето во публиката.
Полицијата приведе осомничениот напаѓач, човек во раните 20 години. Полицијата соопшти дека осомничениот носел нож, пушка, и со пиштол и имал на себе заштитен елек. Ова се случи на локалната премиера на новиот фил за Бетмен. "The Dark Knight " Во својата изјава, Обама вети дека ќе го подршка на луѓето во Аурора.
XS
SM
MD
LG