Достапни линкови

Освоено упориштето на бунтовниците во Дамаск


Силите на сиријскиот режим денеска ја вратиле контролата врз Мидан, дел на Дамаск што беше упориште на бунтовниците. Ова денеска го јави државната телевизија, а го потврди и сиријската опозиција. Еден од бунтовниците преку интернет соопштил дека станувало збор за тактичко повлекување со цел да се заштитат цивилите од постојаните артилериски напади.
XS
SM
MD
LG