Достапни линкови

САД: на премиерата на Бетмен убиени 14 луѓе


Најмалку 14 луѓе загинале, а 50 биле ранети во оружениот напад во текот на премиерата на најновото филмско продолжување на Бетмен во предградието на Денвер, Колорадо. Меѓу жртвите, како што јавуваат агенциите, имало и деца. Според очевидците, човек со гас маска отворил оган и активирал солзавец. Полицијата во Деневер соопшти дека го уапсила напаѓачот. Телевизијата Фокс пак јавува дека имало двајца напаѓачи.
XS
SM
MD
LG