Достапни линкови

Одбиена жалбата на кинескиот дисидент Веивеи


Аи Веивеи
Судот во Пекинг ја отфрли жалбата на кинескиот уметник и критичар на владата Аи Веивеи кој е казнет со 2 милиона долари поради затајување данок. Тој лани мина 80 дена во затвор затоа што преку интернет повикувал на протести против владата.
XS
SM
MD
LG