Достапни линкови

ФБИ се вклучи во истрагата за нападот во Бургас


Американската ФБИ се вклучи во истрагата за бомбардирањето во бугарскиот град Бургас во кој шестмина загинаа а повеќе од 30 лица беа повредени, повеќето од кои изралески туристи. Премиерот на Израле Бенјамин Нетанјаху го обвини Иран за нападот. Официјален Техеран ги демантираше обвинувањата, нарекувајки ги смешни. Бугарските власти веќе имаат осомничен за инцидентот.
XS
SM
MD
LG