Достапни линкови

Двајца војници на НАТО загинаа во Авганистан


НАТО соопшти дека двајца негови војници загинаа во одвоени инциденти во Авганистан.
Станува збор за подметнати бомби на пат во источниот и во јужниот дел на земјата. НАТО не ги соопшти локациите и националноста на војниците.
XS
SM
MD
LG