Достапни линкови

Акциите на европските берзи во пораст


Европските акции пораснаа на највисоко ниво во изминативе 11 недели, додека стресот се уште го држи еврото на малку повисока вредност од најниското ниво во овие две години.
Како што јавува Ројтер, притисокот продолжува и врз доларот откако шефот на Федералните Резерви Бен Бернанке изјави дека се отворени опциите за монетарни олеснувања за да бидат одбегнати ризиците од повторување на рецесијата.
XS
SM
MD
LG