Достапни линкови

Прв пат од мај цената на нафтата повисока од 90 долари


Цената на нафтата прв пат од мај, порасна над 90 долари по барел, откако САД објави дека расте американската побарувачка на нафта.Референтната американска сирова нафта скокна на Њујоршата берза за 37 центи, на 89,59 долари по барел,а вчера достигна 90,04 долари по барел , што е највисока цена од 30.мај.
XS
SM
MD
LG