Достапни линкови

Експлозија на аеродром во Бугарија, 3 жртви


Бугарската полиција потврди дека најмалку три луѓе загинаа, а околу 20 беа повредени во експлозија во автобус на аеродромот во црноморскиот град Бургас. Израелски официјални лица изјавија дека голем број од луѓето во автобусот биле израелски туристи. Бугарските власти се уште не можат да ја потврдат националноста на загинатите.
XS
SM
MD
LG