Достапни линкови

Европската фудбалска федерација денеска соопшти дека европското првенство во фудбал го сметаат за голем успех, поради големиот број на продадени билети и поради огромниот број на туристи кои ги посетила Полска и Украина, земјите каде се играа натпреварите. На првиот натпреват кој се одигруваше во Варшава, во градот имало 1,44 милион туристи, а билетите биле 100 проценти продадени. Најпосетен бил мечот од 15 јуни кога играа Шведска -Англија, тој натпревар го следеле 64.640 фанови.
XS
SM
MD
LG