Достапни линкови

Се урна хеликоптер на НАТО во Авганистан


Хеликоптер на НАТО се урнал во западниот дел на Авганистан, при што биле повредени двајца војници кои служат во американската воена коалиција. Нема други информации во врска со несреќата која се уште е под истрага. Исто така, НАТО соопшти дека нивен член бил убиен вчера за време на напад на бунтовниците во јужниот дел. Националноста на војникот се уште не се соопштува.
XS
SM
MD
LG