Достапни линкови

Заменик генералниот секретар на НАТО во Скопје


Заменик генерален секретар на НАТО Александар Вершбоу
Министерот за одбрана Фатмир Бесими денеска ќе оствари работна средба со заменикот генерален секретар на НАТО, Александар Вершбоу. За време на средбата како што е најавено, ќе се разговара за теми поврзани со реформите во одбраната, можностите за регионална соработка во рамките на иницијативата на НАТО за памента одбрана и перспективите за евроатланско интегрирање на земјата. Најавената средба е во рамки на високата МАП посета на генералниот секретар на Република Македонија.
XS
SM
MD
LG