Достапни линкови

Патници предизвикале железничка несреќа во Каиро


Излетувањето на неколку вагони на патнички воз од шините во Каиро го предизвикале патниците, соопштија египетските власти. Гневните патници кои чекале 30 минути за да тргне возот ставиле камења и дрва на пругата по која се движел тој , па возејќи се еден дел од него се судрил со друг воз, а еден дел се излетал од шините. Во несреќата се повредени четири лица.
XS
SM
MD
LG