Достапни линкови

Времето денеска сончево и посвежо


Времето во Македонија ќе биде сончево и свежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието на моменти засилен северен ветер, особено претпладне. Утринската температура се движи од девет до 16, а дневната од 25 до 32 степени.
XS
SM
MD
LG