Достапни линкови

Оштетен сирискиот конзулат во Апмати - Казахстан


Сирискиот конзулат во Алмати – Казахстан бил сериозно оштетен односно третиот спрат бил опожарен, јави казахстанската КТК.
Според извештајот, кој не е потврден од полицијата, непознат напаѓач фрлил молотов коктел.
Овој настан се поврзаува со конфиктот во Сирија меѓу режимот и опозицијата.
XS
SM
MD
LG