Достапни линкови

Путин со критики до локалните власти за поплавите


Рускиот претседател Владимир Путин
Рускиот претседател Владимир Путин им забележа на локалните власти во опустошена област Кримск дека не успеале да одговорат соодветно и да ги предупредат жителите пред поплавите во јужниот регион на Црно Море кога загинаа над 170 луѓе. Гуверенерот на Краснодар, Александар Ткачев се обрза дека ќе ги казни функционерите кои не успеале да обезбедат прецизни информации пред поплавата.
XS
SM
MD
LG