Достапни линкови

Обама нема да му се извини на Ромни


Мит Ромни
Американскиот претседател Барак Обама ги отфрли барањата на претседателскиот кандидат Мит Ромни да му се извини затоа што го обвинил дека како инвестиционер отворал работни места само во странство. Таквите обвинувања, според Ромни, биле под претседателскиот дигнитет. Сојузниците на Ромни велат дека демократите на ваков начин се обидуваат да го отргнат вниманието на гласачите од фактот дека Обама не успеал да ја рестартира американската економија.
XS
SM
MD
LG