Достапни линкови

Поплави во Јапонија, 26 загинати


Japan -- Hercules aircraft are parked on the tarmac at Marine Corps Air Station Futenma in Ginowan on Okinawa, 03May2010
Јапонските власти соопштија дека 26 луѓе загинале, а десетина други се водат за исчезнати во поплавите на јапонскиот остров Кјушу. Илјадници луѓе се отсечени поради тоа што патиштата се затрупани од одрони на земја. Јапонската метеоролошка агенција соопшти дека најлошото минало, но предупреди дека во нардниве денови би можело повторно да има изобилни дождови.
XS
SM
MD
LG