Достапни линкови

Дипломатски притисок врз Русија и Кина поради Сирија


Уништени куќи по нападите во Сирија
Зголемени се дипломатските напори со цел Русија и Кина да преземат поостри мерки против сирискиот претседател Башар ал Асад, поради крвопролевањето во земјата.
Во Москва меѓународниот медијатор Кофи Анан ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин и министерот за надворешни работи Сергеј Лавров. Во Пекинг генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун ќе се сретне со кинескиот претседател Ху Џинтао.
XS
SM
MD
LG