Достапни линкови

Клинтон во посета на Израел


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон пристигна денеска во Израел, каде ќе се сретне со премиерот на земјата Бенјамин Нетанјаху и други владини лица. Застојот во палестинско-израелските мировни преговори и иранската контроверзна нуклеарна програма ќе бидат на агендата.
Клинтон пристигна во Израел по посетата на Египет.
XS
SM
MD
LG