Достапни линкови

Не престануваат протестите во Шпанија против мерките за штедење


Протестите во Шпанија
Илјадници луѓе протестираа на улиците во Мадрид против новите мерки за штедење, кои ги најави премиерот Мариано Рахој во минатата недела. Рахој вети заштеда од 65 милијарди евра од даночни зголемувања и од намалување на трошоците со цел да ја убеди ЕУ и инвеститорите дека шпанската влада е сериозна во спроведувањето на реформите.
XS
SM
MD
LG