Достапни линкови

Десетици мртви во автобуска несреќа во Непал


Препол автобус кој пренесувал хинду верници излетал од лизгавиот автопат во јужниот дел на Непал, при што загинаа 40 патници. Локалната полиција соопшти дека автобусот бил толку преполн, штои некои луѓе се возеле на покривот.
Според нив, возачот изгубил контрола и автобусот завршил во поплавен канал за наводнување.
XS
SM
MD
LG