Достапни линкови

Ирак со предупредување до Турција за увозот на нафта


Ирак соопшти дека извозот на нафта од Курдистан во Турција е нелгален. Властите ја предупредија Анкара дека таквиот договор со автономниот регион може да им наштети на односите со властите во Багдад.
Според соопштението, нафата е во сопственост на сите ирачки жители и секој извоз треба да биде организиран од властите.
XS
SM
MD
LG