Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со умерена облачност


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Во текот на денот ќе дува силен северен ветер со брзина од над 70 километри на час. Во северните делови се очекува значително заладување на температурата кон крајот на денот. Максималната утринска температура ќе се движи од 14 до 22 степен, а дневната ќе од 31 до 40 степени Целзиусови.
Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе изнесува 19 степени, а дневната 34.
XS
SM
MD
LG