Достапни линкови

Русија- за обнова по поплавите потребни 275 милиони долари


Помош за настраданиот регион.
Гувернерот на рускиот регион Краснодар погоден од поплавите, рече дека ќе бидат потребни 275 милиони долари за обнова на уништениот град Крумск. Гувернерот вети дека ќе ги обнови социјалните сервиси и инфраструктурата во градот и рече дека од нула ќе бидат изградени болници и училишта. Во поплавите кои минатата недела го зафатија регионот загинаа 172 –ца луѓе. Неуспехот на функционерите да издадат наредба за евакуација и неорганизираните акции за спасување предизивикаа масовен револ кај луѓето.
XS
SM
MD
LG