Достапни линкови

Aпсења поради дрога на Егзит


На третата вечер од одржувањето на музичкиот фестивал Егзит на Петроварадинската тврдина се собрале околу 34 илјади луѓе, а полицијата одзела опојни дроги од 45 луѓе, соошти новосадската полиција. Полицијата уапсила 9 странски државјани поради поседување дрога, а двајца од нив веќе се пуштени. Упасени и тројца српски државјани затоа што продавале дрога на местото на фестивалот.
XS
SM
MD
LG