Достапни линкови

Авганистан- министерот за образование избегнал напад


Министерот за образование на Авганистан Обаидула Обеид.
Авганистански министер преживеа експлозија на бомба. Вчера пак еден пратеник и уште 20 други луѓе полицајци, војници, владини претставници загина исто така во бомбашки напад. Денеска министерот за образование Обаидула Обеид избегнал повреда откако автомобил во неговиот конвој наишол на бомба кога се движеле во северниот дел на Авганистан. Двајца полицајци од конвојот се повредени во нападот.
XS
SM
MD
LG