Достапни линкови

Многу топло со УВ индекс 10


Времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб доумерен топол ветер од западен и југозападен правец. Максималната температура ќе се движи од 34 до 42 степен. Во Скопје температурата ќе достигне до 41.
Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува десет.
XS
SM
MD
LG