Достапни линкови

Американскиот заменик државен секретар ја посети Либија


Американскиот заменик државен секретар Вилијам Барнс
Американскиот заменик државен секретар Вилијам Барнс го посети либискиот главен град Триполи, каде разговараше за безбедносни прашања по изборите во земјата, кои се одржаа пред една недела. Барнс се сретна со министерот за внатрешни работи Абдел Рахим ал Киб и други владини лица, при што изјави дека одговорот на заканите за безбедноста на Либија се во интерес на двете земји.
Тој исто така разговарал и за подобрување на соработката во здравството и образованието.
XS
SM
MD
LG