Достапни линкови

Набљудувачите на ОН го посетија и местото на масакрот во Сирија


Набљудувачите на ОН во Сирија
Набљудувачите на ОН го посетиле и селото Тремсех, каде беа обиени 200 цивили од страна на владините сили. Набљудувачите патувале во конвој од 11 возила и се сретнале со жителите на селото и ги посетиле местата кои биле напaднати од сириските армисики тенкови и хелихоптери.
Претходно жителите од околината на набљудувачите им покажаа остатоци од тенкови и ја обвинија Русија која им продава оружје на сириските власти кое се користи за убивање на цивили.
XS
SM
MD
LG