Достапни линкови

Иранските власти имаат план со кој ќе го заобиколат ембаргото на ЕУ


Од иранското министерство за нафта соопштија дека развиле план со кој ќе се осигураат дека санкциите врз извозот на нафта од земјата ќе бидат неефикасни. Планот доаѓа две недели откако стапи на сила ембаргото од ЕУ за нафтата од Иран. Иранските власти претходно соопштија дека организирале конзорциум од приватни компании со цел да го заобиколат ембаргото.
XS
SM
MD
LG