Достапни линкови

Оланд-отпуштањата во автомобилската индустрија се неприфатливи


Францускиот претседател Франсоа Оланд
Францускиот претседател Франсоа Оланд изјави дека одлуката на производителот на автомобили Пежо Цитроен да отпушти 8000 работници не е прифатлива и мора да биде приспитана.
Оланд ја даде изјавата во интервју за француската национална телевизија за време на воената парада со која се одбележува јуришот врз парискиот затвор Бастиља од 14 јули 1789, кога започнала Француската револуција.
XS
SM
MD
LG