Достапни линкови

Набљудувачите на ОН го посетија реонот во близина на селото Тремсех во Сирија


Набљудувачите на ОН во Сирија
Набљудувачите на ОН извршија инспекција на регионот околу селото Тремсех, каде околу 200 лица беа убиени од владините сили во изминатата недела. На фотографиите и видеата објавени онлајн се прикажни цивили опкружени од возила на ОН и набљудувачите со остатоци од тенкови на сириската армија.
Жителите на селото ја обвинуваат Русија, кој и обезбедува оружје на власта кое го употребува за убивање на цивили.
XS
SM
MD
LG