Достапни линкови

Пет лица загинаа во самоубиствен бомбашки напад во Нигерија


Најмалку пет лица загинаа во самоубиствен бомбашки напад пред џамија во североисточна Нигерија. Властите соопштија дека целта на нападот по петочната молитва биле двајца локални лидери кои ги осудија серијата напади организирани од Боко Харам.
Нигерискиот претседател Гудлак Џонатан прогласи вонредна состојба во некои делови од земјата.
XS
SM
MD
LG