Достапни линкови

Притворени некои од демонстрантите во Шпанија


Протестите во Мадрид
Шпанската полиција употребила гумени куршуми и притворила некои од демонстрантите кои се обиделе да стигнат до зградата на Парламентот во Мадрид. Протестите започнаа пред седиштето на владејачката Народна партија и се против новите мерки за штедење кои пред неколку дена ги најави премиерот Мариано Рахој.
Демонстраторите маршираа и до седиштето на опозициската Социјалистичка партија, која исто така ја сметаат за виновна за финансиската криза во земјата.
XS
SM
MD
LG