Достапни линкови

Временска прогноза-сончево и многу топло


Температури над 40 степни во Скопје
Времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб топол ветер од јужен правец, особено попладне. Максималната температура ќе се движи од 34 до 41 степен. Во Скопје и околината слично време, со температура до 39. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 9.
Скопскиот, југоисточниот и пелагонискиот регион денеска ќе бидат зафатени со топлотен бран од портокалова фаза. Некои од останатите региони во државата ќе бидат во жолта фаза, а други во зелена фаза, соопшти Министерството за здравство согласно добиените информации од метеоалармот на Управата за хидрометеоролошки работи.
XS
SM
MD
LG