Достапни линкови

JPMorgan Chase и покрај загубата, раст на акциите


JPMorgan Chase, најголемата банка во САД, соопшти дека загубата што беше опишана како грешка се зголеми на 4.4 милијарди долари што е двојно повеќе од оригиналната проценка на банката од 2 милијарди.
И покрај тоа, акциите на Банката пораснаа за 4,1 отсто на почетокот на тргувањето на берзата во Њујорк што покажува дека инвеститорите очекувале полоши вести.
XS
SM
MD
LG