Достапни линкови

Џон Тери не е виновен за расистички престап


Ukraine -- John Terry (R) clears the ball from the goal mouth during their Group D Euro 2012 soccer match at the Donbass Arena in Donetsk, 19Jun2012
Судот во Лондон пресуди дека поранешниот капитен на англиската фудбалска репрезентација Џон Тери не е виновен за расистичко навредување.
По сослушувањето на сведоците судот пресуди дека Тери не направил расен прекршок во конфронтацијата со противничкиот играч Антон Фердинанд.
Овој случај придонесе Тери да не биде капитен на репрезентацијата на Европското Првенство во фудбал 2012.
XS
SM
MD
LG