Достапни линкови

Судењето против Младиќ продолжува в понеделник


Хашкиот трибунал соопшти дека судскиот процес против поранешниот командант на босанските срби Ратко Младиќ се очекува да продолжи в понеделник. Судењето беше прекинато два дена откако на Младиќ му се слошило во судницата. На Младиќ му се суди за геноцид, воени злосторства и злосторства против човештвото за време на војната во Босна и Херцеговина.
XS
SM
MD
LG