Достапни линкови

Челзи во ЛШ заработи скоро 60 милиони евра


УЕФА денеска соопшти дека победникот на Лигата на шампионите во фудбал, англиски Челзи заработил скоро 60 милиони евра. На второ место е вториот финалист, германскиот Баерн кој добил над 41 милион евра, по што следат Барселона и Милан. УЕФА за самото учество во завршната фаза на ЛШ на тимовите им плаќа по над 7 милиони евра, како и награди за постигнатите резултати.
XS
SM
MD
LG