Достапни линкови

Груевски ги покани грчките власти на разговор за името


Премиерот на Македонија Никола Груевски.
Премиерот Никола Груевски упати директна порака до грчките власти за разговор. Груевски изјави дека е спремен на било кое место што тие ќе го одредат да оди и да разговара, Атина, Брисел, Скопје, само за да се надмине спорот и да се најде решение.
Груевски вели дека е време да се седне и да се разговара, неместо да се праќаат негативни пораки и клевети

„Крајно време е да го надминеме овој спор на задоволство на двете страни, се разбира, во консултација со граѓаните на Македонија, и енергијата да ја насочиме кон тој правец“, изјави Груевски.
XS
SM
MD
LG