Достапни линкови

Сирискиот амбасадор во Ирак дезертира


Сиријскиот амбасадор во Ирак Наваф ал Фарес
Сиријскиот амбасадор во Ирак Наваф ал Фарес потврди дека дезертирал и оти и се придружил на револуцијата против претседателот Башар ал Асад. Тој е прв висок дипломат кој го напушти сиријскиот режим. Во минатата недела сиријскиот генерал Манаф Тлас ја напушти Сирија.
XS
SM
MD
LG