Достапни линкови

Портокалова фаза во Македонија


Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Кон крајот на денот повторно ќе има продор на влажна и нестабилна маса од север кој ќе услови изолирана појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.
Утринската температура се движи од 13 до 22, а дневната од 31 до 41 степен.
XS
SM
MD
LG