Достапни линкови

Од утре работното време од 7 до 15


Владата на денешната седница одлучи државните органи и јавните претпријатија и установи од утре да работат од 7 до 15 часот, поради топлотниот бран и високите температури.

„Во исто време Владата препорачува приватниот сектор исто така да го организира работното време од 7 до 15 часот“ , рече на прес-конференција владиниот портпарол Александар Ѓорѓиев.

Оваа мерка засега предвидено е да трае седум дена.
XS
SM
MD
LG