Достапни линкови

МОК и Кошаркарската федерација со подршка за кошаркарите


Македонскиот олимписки комитет и Македонската кошаркарска федерација на денешната заедничка прес-конференција им изразија целосна поддршка на играчите од кошаркарската репрезентација и покрај неуспешниот резултат на предолимпискиот турнир во Каракас, Венецуела. Првиот човек на кошаркарската федерација Даниел Димевски,квалификацискиот турнир во Каракас го оцени условно како неуспех, но најави дека е извлечена поука и искуство за во иднина.
Димевски побара поддршка и од македонската јавност за како што рече, хероите кои ја претставуваат Македонија низ светот.
XS
SM
MD
LG